Placeholder
  9.10.2018

Troya Antik Kenti

Filmlere konu olan Troya, Truva Savaşı'nın gerçekleştiği alanı kapsayan Troya antik Kenti, Homeros'un yazdığı İlyada isimli destanına konu olmuştur. Bölgedeki ilk kazılar 1863 yılında İskoç arkeologlar tarafından yapıldı. Bölge UNESCO tarafından 1998'de Dünya Mirası listesine eklendi. 


Placeholder
  9.10.2018

Yeşilköy Pazarı

Çarşamba günleri kurulan bu güzide pazarımızda da kıyafet almak için birbirleriyle yarışan yüzlerce insanı görebilirsiniz. Florya yolu üzerinde yer alan pazarda aynı zamanda ev eşyaları da görmeniz mümkün.


Placeholder
  7.10.2018
  7.10.2018

Büyük Patron

Büyük Patron, isminden anlaşılacağı gibi oldukça büyük, hızlı ve oldukça zehirli bir Avustralya yılanıdır. Bu yılan türü zehirleri bütün yılanlar içinde en etkili olanlardan biridir. Salgıladığı zehir kas zayıflamasına ve felce sebep olan güçlü presinaptik nörotoksin içerir. Zehrin içeriğinde ayrıca pıhtılaşmayı engelleyerek kan kaybına sebep olan prokoagülan ve kas hücrelerinde yıkıma sebep olan miyotoksin bulunur. Kobra Yılanı’ndan 100 kat, Kara Mamba’dan ise tam 50 kat daha faza etkili bir zehre sahip olan...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

Erikli Yaylası Kamp Alanları (Yalova)

Yalova'da bulunan Erikli Yaylası çadır kampı için son derece idealdir. Denizden 600 m. yüksekte bulunan yayla, çevresinde eşsiz manzara eşliğinde doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir yerdir. Bölgede ormanlar sıktır ve 3 tane de şelale bulunmaktadır. Uygun mevsimler ise ilkbahar, yaz ve sonbahar. Yalova’ya en yakın havaalanı Kocaeli'nde bulunan Cengiz Topel Havaalanıdır.


Placeholder
  6.10.2018

Ty Warner Penthouse, Four Seasons Hotel

Şehrin büyülü manzarasına bakmaya doyamayacağınız gökdelenlerinde müşterilerini memnun etmek için hiçbir masraftan kaçınmayan bu otelde dünyanın en pahalılarından.

Efsanevi gökdelenler için bilinen bir şehrin en yüksek otel paketi, zengin, one-of-a-tür Ty Warner Penthouse caddesi üzerinde 800 feet (244 metre) yükselir. Vizyoner mimar IM Pei ve Peter Marino tarafından düzenlendi, süit yedi yıl ve yapımında 50 milyon USD idi ve inanılmaz 360 derecelik manzarası sunmaktadır.


Placeholder
  6.10.2018

PRENS ADALARI – Büyükada – Heybeliada - Kınalıada – Burgazada

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında Prens Adaları olarak da anılan “Adalar” bölgesi yer almaktadır. İçerisinde Büyükada ve Heybeliada başta olmak üzere birçok ada bulunmaktadır. İstanbulluların tercih edeceği yerlerin başında gelen bu yerler hafta sonları oldukça fazla ziyaretçi barındırmaktadır. Sizlerde İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri ve İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesi yaparken, İstanbul’un denize girilen yakın yerleri olarak bilinen “Adalar” bölgesini listeye almayı unutmayın.


Placeholder
  5.10.2018

Akıllı Bina Teknisyenliği

Bina deyince aklımıza şu an 4 duvar ve çatıdan oluşan bir yapı geliyor olabilir, fakat akıllı binalar bizler için çok daha fazlasını ifade edecek, tabii ki bu yapıları tasarlayanlar da öyle!


Placeholder
  4.10.2018

Royal Dutch Shell

1985’te ABD merkezli Shell Chemicals, İngiltere merkezli Shell Transport ve Hollanda merkezli Royal Dutch’un birleşmesiyle kurulmuştur. Hem petrokimya hem de alternatif enerji kaynakları araştırma ve geliştirme alanında lider olan şirketin şu andaki CEO’su ise Ben van Beurden’dir.


Placeholder
  3.10.2018

Hamann Mystere

Range Rover Hamann Mystere, özgüven patlamasının araçta gösterileni olmuş. Düşürülen süspansiyonla birlikte araç 5 inç zemine yaklaştırılmış. Neonlu Range Rover’da şekline alışılmayacakları sıralarsak; tampon ve Ledleri ile birlikte yüzlerce metre öteden ışıldayacak pempe rengi! Zaten eklenen neonlarla o ışıltıyı gerçekten sağlayabileceksiniz.


Placeholder
  27.9.2018

Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas)

IMDb Puanı: 7,8

Tek kelimeyle olağanüstü bir film olan Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas); Mark Herman’ın başarılı yönetimi ve çocuk oyuncuların üstün performansıyla hayranlık uyandırdıkları etkileyici bir yapımdır. John Boyne romanından uyarlanan bu film, sarsıcı sonuyla da büyük bir hüzne boğacak.


Placeholder
  24.9.2018

Ahmed Hamdi Tanpınar Kimdir? Kısaca Hayatı ve En Güzel Şiiri

1901 yılında, Osmanlı İmparatorluğu’nda doğup, 1962‘de Türkiye Cumhuriyeti döneminde ölen Ahmed Hamdi Tanpınar; şair, roman yazarı, siyasetçi ve edebiyat tarihçisidir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Bölümünü bitiren Tanpınar, yurdun çeşitli yerlerinde edebiyat öğretmenliği yaptı. Öğretmenlik yaptığı yıllarda şiir yazmaya başladı. Şiirlerinin yanında yaptığı çeviriler de dergilerde yayınlandı. Ölümünden sonra hakkında çok fazla inceleme kitabı yazılan Tanpınar’ın mezar taşına, ünlü sözü “Ne içindeyim zamanın...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  18.9.2018

Yıldızlararası (Interstellar)

Gelmiş geçmiş en iyi uzay filmleri arasında ilk sıralarda gösterilen 2014 yapımı Yıldızlararası (Interstellar), daha şimdiden efsaneler arasına adını yazdırıyor. Christopher Nolan imzalı bu Oscar ödüllü yapım, beyin yakan konusunun dışında; Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon ve Michael Caine gibi usta oyunculardan oluşan kadrosuyla da hayranlık uyandırıyor.

Placeholder
  18.9.2018

Stranger Things

IMDb Puanı: 9,0

Netflix’in en beğenilen dizisi Stranger Things ile devam ediyoruz. 1983 yılında son olarak, koşup odasına saklanırken görülen küçük bir çocuktan daha sonraki günlerde haber alınamaz. Akabinde ise çocuk için geniş çaplı bir arama başlatılır. Ancak bu arayışın sonu, devlet tarafından yürütülen gizli deneylere çıkacaktır. Konusuyla izleyicileri kendisine hayran bırakan Stranger Things, 2016 Temmuz’unda yayınlanan ilk bölümünden...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  17.9.2018

Jumeirah Bodrum Palace – Bodrum

Türkiye’nin ve Bodrum’un en iyi otelleri arasında yer alan Jumeirah Bodrum Palace, Torba Koyu’nun büyüleyiciliğini, masalsı tarzıyla gözler önüne seriyor.

Her şeyin düşünüldüğü tam donanımlı 135 odası, dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu lüks restoranları ve farklı tasarımıyla hayranlık uyandıran bu tatil köyü, listemizi süsleyen en güzel otellerden biri olarak huzurlarınıza geliyor.

Placeholder
  14.9.2018

Sevimli Canavarlar (Monster Inc.)

IMDb Puanı: 8,1

Oyuncak Hikayesi’nin yaratıcıları tarafından, CGI teknolojisi ile meydana getirilen Sevimli Canavarlar (Monster Inc.); izleyicileri eğlenceli bir dünya ile tanıştırıyor. Korkutulan insanlarla gemisi yürüyen Canavarlar Dünyası; gerçekte iyi niyetli bir canavar olan Sully’nin yanlışlıkla kendi dünyasına getirdiği Boo adındaki küçük kızla başı derde girer. Çünkü Canavarlar Dünyası için insanlar salgın hastalıklara sebebiyet verebilirler...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  13.9.2018

Back To The Future Trilogy (Geleceğe Dönüş Serisi)

Eğri oturalım, doğru konuşalım. Zamanda yolculuk teması dendiği zaman, akıllara ilk olarak Back To The Future gelmektedir. Mart McFly ve Profesör Brown’ın DeLorean ile atıldıkları maceralar, pek de öyle hafızlardan silinecek anlar değil. Keza Back To The Future için, türünün de açık ara en iyisi yakıştırmasını yapmak mümkün. 1985-1990 yılları arasında üç film olarak huzurlarımıza gelen Back To The Future Trilogy, Profesör Brown’ın icadı olan zaman makinesi DeLorean’i kullanan Marty McFly aracılığıyla, izleyenlerini...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  13.9.2018

IKEA’nın Sahibi Ingvar Kamprad’ın Başarı Hikayesi

Ingvar Kamprad ismini hiç duymamış olabilirsiniz ama o ülkemizde de epey sevilen IKEA’nın sahibi! Ayrıca dudak uçuklatan servetiyle dünyanın en zengin isimlerinden bir tanesi! Ama uluslararası olarak hizmet veren şirketini daha 17 yaşındayken kuran Ingvar Kamprad hakkında söyleyeceklerimiz elbette bunlarla sınırlı değil. Çünkü o sıra dışı hayat hikayesiyle büyük başarılara imza atmış bir milyarder!

Hem girişimcilere hem de hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlere ilham verecek Kamprad’ın...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  12.9.2018

Jo Jeeta Wohi Sikandar (Yıl: 1992 IMDb: 8,2)

Sürekli zenginlik hayali kuran abi ve kız kardeşi ‘normal’ bir okulda eğitim almaktadır. Bu ikiliden kız kardeş okulda zengin rolü yaparak kendini göstermeye çalışır. Okullar arası bisiklet yarışı duyurusunu görüp başvuran abi kardeş son iki yıldır kupayı kazanan şampiyonu yenebilecekler midir?

Placeholder
  12.9.2018

Daire

Babasının ölüm haberini aldıktan sonra doğduğu kasabaya dönen Feramus, buradaki bürokratik işleri hallederken, yıllardır kullanılmayan bir havaalında çalışan Arif ile kızıyla yaşam mücadelesi veren, sonrasında komşusu olacak Betül’ün hayatıyla çakışır.

Placeholder
  12.9.2018

The Man Who Knew Infinity

Srinivasa Ramanujan Iyengar Hindistan’daki zor geçen çocukluk yılları neticesinde Cambridge Üniversitesi’ni kazanır. Iyengar’ın matematiksel teorinin öncülerinden olacağı hayatının bu döneminde ona Profesör G. H. Hardy öncülük edecektir.

Placeholder
  11.9.2018

Amerikan Rüyası İçin Ağıt

Amerikan aktivisti, dil bilimci ve entelektüel Noam Chomsky, Amerika’nın zenginliklerinin ve gücünün nasıl küçük bir grubun elinde toplandığına dair görüşlerini anlatıyor. 2015 yapımı belgesel toplamda 1 saat 12 dakika sürüyor.