× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Charlize Theron

Charlize Theron

Güney Afrika doğumlu, zor rollerin kadını Charlize Theron’un bu güçlü görüntüsünün altında tabi ki zorlu bir hayat olmalıydı… Theron’un hayatından ve kariyerinden pek çok az bilinen detayı sizler için derledik.

1. Travmatik bir cinayet


Charlize Theron henüz küçük yaşlardayken, annesi ve babasının arasında geçen sert bir kavga sırasında annesi babasını vurarak öldürüyor. Fakat olay, nefsi müdafaa kabul edilince anne ceza almadan kurtuluyor.

2. Kavanoz dibi gözlükten modelliğe uzanan yolTam bir çirkin ördek yavrusu hikâyesi! Charlize Theron, ilkokuldayken şişe dibi tabir edilen gözlüklerden taktığı için erkeklerin onu beğenmemesini ciddi bir problem hâline getirmiş.

3. En ilginç evcil hayvan ödülüEvcil hayvanların, çocuklara doğa ve farklı canlıları sevme konusunda ne kadar faydalı olduğunu artık kabul etmeyen kalmadı. Fakat Charlize Theron’un biraz ilginç bir evcil hayvanı varmış: Bir keçi! İsmi daha da ilginç: “Bok”

4. Ana dili İngilizce değil


Amerika macerasına başladığı dönemde çok az hâkim olduğu İngilizcenin sebebi, Theron’un ana dilinin Afrikanca olması. Eh, İngilizce’sini hayli ilerlettiğini söyleyebiliriz.

5. Kariyerinin ilk basamağını annesi sayesinde çıktı1991 yılındaki cinayet olayından sonra kızının içine girdiği buhrandan çıkmasını isteyen annesi onu bir modellik yarışmasına sokmuş. Bu yarışmada birinci olan Charlize Theron, kısa sürede İtalya’dan iş teklifini almış bile!

6. Altın oranın sırrı: Melezlik

Fransız bir anne ve Alman bir babanın çocuğu olmanın pek çok getirisi olabilir. Bunlardan birisi de altın orandır. Nitekim Theron, estetik cerrahların pek çoğu tarafından “kusursuz” olarak nitelendirilen bir yüze sahip.

7. Bankada keşfedilmiş

Modellik için İtalya’dan sonraki yolu New York’a düşen Charlize Theron, oyunculuk konusunda fırsatları yakalamak için Los Angeles’a taşınmış. Bankada çok sinirlendiği bir sırada deli gibi bağırırken, orada olan bir yetenek avcısı onu keşfetmiş! Peri masalı gibi gerçekten!

8. Playboy’un uğuruKim Basinger’dan sonra Playboy dergisine çıplak poz verip de Oscar’ı alabilen ikinci kadın oyuncu o oldu. Tavşan ayağının uğurlu geldiğine herkes inanır zaten…

9. Para için oynamak


En sevmediği rolü ise Aeon Flux filmindeki rolü. Hiç sevmese de bu yapımda 10 milyon dolar ücret yüzünden oynamayı kabul ettiğini söylüyor. Sizin anlayacağınız; 10 milyon dolar bile rolü sevmesine yetmemiş.

10. “Evlenirim ama bir şartım var!”“Evlenirim ama bir şartım var” diyor Charlize Theron. Aklınızdan böyle bir kadının sunabileceği şartları bir geçirin… Hepsi yanlış! Doğrusu şu: Amerika genelinde eşcinsel evlilikler yasal olmadıkça evlenmeyeceğini ifade ediyor Theron.

11. İlk oy 2007’deUzun bir süre Amerika’da yaşasa da 2007’de vatandaşlık alabilen Charlize Theron böylece ilk oyunu kullanabilmiş.

12. Cevapsız çağrı2015 yılında görkemli bir şekilde sona eren Sean Penn – Charlize Theron birlikteliğinin bitişine dair öyle bir iddia var ki… Bu iddiaya göre Charlize Theron herhangi bir sebep öne sürmeden sevgilisiyle görüşmeyi bırakır. Penn’in hiçbir aramasına ve mesajına da cevap vermeyen Charlize Theron tam bir “hayalet” olup çıkar.Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar