× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

George Clooney

George Clooney

George Clooney, yıllar boyu her yaştan ve her çevreden kadını peşinden koştururken; kır saçlı erkekleri de beyazlarıyla barıştıran bir isim. Kaderin ağlarını hızla örmesi sonucu artık muhteşem evliliğini ve ne kadar iyi bir aile babası olduğunu konuşuyor olsak da, insan bazen ER dizisi yıllarındaki yakışıklı doktoru özlemiyor değil…

Güzelliği tescilli bir annenin oğlu


George Clooney, 1961 yılında Amerika’nın Kentucky eyaletinde Nina Bruce Warren ve Nick Clooney’in oğlu olarak dünyaya gelir. Annesiyle babasını tanıştıran ise; Nina’nın yarışmacı, Nick’in ise jüri üyesi olduğu bir güzellik yarışması.

Sinemayla kuzeni sayesinde tanışır


Okul yıllarında basketbol ve beyzbol oynayan; hatta ünlü Cincinnati Reds takımının seçmelerine katılan genç George için işler kuzeninin çabaları sayesinde değişir. Filmlerde aldığı küçük rollerin ardından asıl ününü ise bir televizyon dizisiyle kazanmak üzeredir.

Doktor rolüyle tansiyonları yerinden oynatırClooney, Türkiye’de “Acil Servis” adıyla da bilinen ER dizisinin 1994 yılındaki orijinal kadrosunda Dr. Doug Ross olarak yer alır. Emmy ödüllerine doymayan proje sayesinde Clooney muhteşem bir çıkış yakalarken; dizinin devam ettiği sürece “From Dusk Till Dawn” ve “One Fine Day” gibi önemli filmlerle de sinema kariyerini sürdürür.

Çok yönlülükte bir dünya markasıYalnızca oyuncu değil, aynı zamanda yapımcı ve yönetmen de olan Clooney; tüm bu vasıflarıyla birbirinden farklı dallarda Oscar adaylıkları hak eder. 2005 yapımı Syriana ve 2012 yapımı Argo ile de akademi ödüllerini kucaklar.

Yeniden evlenmemeye yemin ederGeorge Clooney, aktris Talia Balsam ile 1989-1993 yılları arasında 5 yıl süren bir evlilik yapar. Boşandığında ise yakın çevresine yeniden evlenmeyeceğine dair yemin etmiştir bile!

Aşk hayatı iddia konusu

Clooney’in yer aldığı projelerden milyon dolarlar kazandığı malum; ancak sürpriz bir gelir kaynağı daha var. Evlilik yeminine karşılık 40 yaşına kadar baba olacağı üzerine iddiaya giren Michelle Pfeiffer ve Nicole Kidman’dan söz konusu yaş gününde 10 bin dolarlık bir çek teslim alır. 50 yaş için bu iddia 2 katına çıkarılır.

Gerçek aşkı 52 yaşında bulmuş


Yakışıklı aktör aşka olan tövbesini 2014 yılında Lübnan asıllı avukat Amal Alamuddin’le yaptığı evlilikle bozar. Sıkıcı hatta sinir bozucu derecede birbirine aşık görünen bu kusursuz çiftin düğünü Venedik’te gerçekleşir, hem de 5 gün 5 gece sürer!

Siyasetin hep içinde!Filmlerinde de politik mesajlar vermekten çekinmeyen George Clooney’in, aynı zamanda ünlü bir aktivist olan Amal ile evlenmesi siyaset iddialarını da beraberinde getirir; ancak yakışıklı aktörün henüz bu konuda bir girişimi yok.

O artık ikiz babasıGelelim “Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine” şeklindeki kapanışımıza… O artık biri kız, biri erkek olan ikiz bebeklerinin bezlerini değiştirmekle övünen bir baba. Ünlü çift, her katıldıkları davette asaletleriyle göz doldurmaya devam ediyor.Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar